Mājas lapu izstrāde un mājas lapu uzturēšana (hostings) ir divi dažādi pakalpojumi, tāpēc izstrādājot mājas lapu, ir nepieciešama vieta, kur to uzturēt (jo tā nevar karāties gaisā). Arī Latvijā ir iespēja izmantot hostinga pakalpojumus, un apskatīsim, kā ātri var iegādāties vietu savai mājas lapai un pie reizes arī domēnu.

Vispirms jāienāk hostinga pakalpojumu sniedzēja Area vai Serveris mājas lapā izvēloties jebkuru hostinga plānu.

(Uzņēmumi Area un Serveris ir hostinga pakalpojumu sniedzēji Latvijā ar lielu pieredzi. Tos ir vērts izvēlēties arī tāpēc, ka par lētu cenu tiek piedāvāts izvietot savā mājas lapā lielu daudzumu informācijas, kā arī ir iespējams izvietot vairākas mājas lapas neko papildus nemaksājot atbilstoši izvēlētajam hostinga plānu.)

Zemāk ir paraugs, kā reģistrēt hostingu PageZone uzņēmumā, bet līdzīgi to var darīt arī citos uzņēmumos: Area vai Serveris.

Ienākot PageZone mājas lapā, jāatver sadaļa “Uzturēšanas plāni” un jāizvēlas vienalga kāds no uzturēšanas plāniem uzspiežot uz “pieteikties” (skatīt zemāk attēlā).

Pēc tam ir jāieraksta domēna nosaukums (zemāk attēlā, kā par piemēru tika ierakstīts domēns: [www.]manas-majas-lapas-nosaukums[.lv], un norādīta .lv zona). Un jāspiež uz pogas “Spied, lai Turpinātu“. Pēc tam, jāatķeksē pretim domēnam, ka vēlaties to reģistrēt, un jāspiež uz pogas “Spied, lai Turpinātu“. Tad ir jānorāda apmaksas cikls par hostingu: reizi mēnesī, reizi ceturksnī, reizi pusgadā vai reizi gadā. Ievērojat: apmaksājot uz gadu ir 10% atlaide! Pēc tam jāspiež uz pogas “Veikt Pasūtījumu“. Tālāk atliek tikai aizpildīt nepieciešamo informāciju, jāatķeksē, ka piekrītat lietošanas noteikumiem un jāspiež uz pogas “Izpildīt Pasūtījumu“. Pēc pasūtījuma veikšanas sagaidiet e-pasta vēstuli, ar visiem servera piekļuves datiem, kas būs nepieciešami izstrādājot mājas lapu. Un, lūdzu, neaizmirstat laicīgi apmaksāt hostinga pakalpojumus, lai nebūtu problēmu ar mājas lapas izstrādi.