Pasaulē programmētāji ir parūpējušies arī par to, lai citi varētu veidot mājas lapas bez programmēšanas zināšanām.

Kā tad tas ir?

Apskatīsim 2 variantus, kādus cilvēki visbiežāk izmanto mājas lapu veidošanā:

 • Tiek izmantots ātrākais veids veidojot mājas lapas Online – bezmaksas, kur nepieciešams tikai reģistrēties, ievadot dažus nepieciešamos datus mājas lapas pamatam – un gatavs!Arī Latvijā ir šāds viens projekts – 1w.lv, kas atšķiras no ārzemju piedāvājumiem ar to, ka tas ir veidots pēc iespējas vienkāršāk, galvenokārt uzsverot uz informāciju, aiz sevis atstājot tūkstošiem ekstru, kuras bieži vien cilvēki pārlieku izmanto un mājas lapa paliek tikai grūti lasāmāka.
  Vienīgi jārēķinās ar to, ka mājas lapā tiks izvietotas reklāmas, bet to aizstāj daudzi citi plusi, piemēram:
  - nav jāuztraucas par to, kur izvietot mājas lapu (par hostingu);
  - nav nepieciešams domēns (www.tava-lapa.lv), jo tiek izmantots
  subdomēns (www.tava-lapa.1w.lv)
 • Un ir arī otrs bezmaksas variants – tās ir Satura Vadības Sistēmas (SVS) (angliski: Content Management System’s (CMS)), ko bieži vien izmanto arī profesionāli programmētāji.

  Mājas lapas veidotas ir kā Open Source (atvērtais kods), kas dod iespēju jebkuram piekļūt pie skriptiem un patvaļīgi rediģēt tos.

  Visbiežāk tiek izmantotas pasaulē populārākās Satura Vadības Sistēmas, iespējams esi dzirdējis par tādām, kā Joomla, Wordpress, Drupal u.c. Katra SVS ir ar savām īpašībām.

Un šajā blogā apskatīsim, kā izveidot mājas lapu izmantojot kādu no vispopulārākajām satura vadības sistēmām – Joomla! vai Wordpress.

Izmaksas būs tikai par domēnu (www.tava-lapa.lv) un hostinga (mājas lapas uzturēšanas) pakalpojumiem, kas salīdzinot ar mājas lapas izstrādi ir pavisam niecīgas. Minēšu, ka domēnu var reģistrēt arī nic.lv domēnu reģistrēšanas sistēmā.